Now Playing: The Better Buy with Unit Price
  • Description:  We find which is the better buy. To do this, we find the rate or unit price of just one can.
  • Tags:  unit price unit rate bettbuy mathtrain teacher Lincoln
  • Channel:  Teacher-Created Videos
  • Added:  22-01-11  Views:  (23361)
  • (0) (0 Votes)

  • reportReport    favsFavorites     favsAdd to Playlist    favsNew Playlist  favsShare
  • Social Bookmarks:     
       Add to Diigo       blink    digg    furl    furl    Delicious    StumbleUpon    RSS    like
  •       
Video Responses (0)


Be the first to post a video response!
You must first login



Text Comments  (0 of 0)


Be the first to comment on this video!

Post a New Comment



Connect with admin
Badge
Add Video to Your Blog


Preview
Views: 102462
Preview
Views: 61427
Preview
Views: 49372
Preview
Views: 33310
Preview
Views: 31077
Preview
Views: 30294
Preview
Views: 26592
Preview
Views: 25853
Preview
Views: 25274
Preview
Views: 23491
Preview
Views: 22966
Preview
Views: 22497